Salašský Drtikol 2018 race

11.08.2018

Další závod, na který jsme se vydali byl téměř sousední Salašský Drtikol. Trať namotaná na hřišti nebyla nijak těžká, starší děti si ale užili jízdu přes muldy hlíny, nejstarší se krátce podívali i do přilehlého lesa, kde byl krátký ale těžký výjezd a následný sjezd opepřený kořeny a šikmým svahem. 

Závodu se zúčastnil Kuba se Sašou. Kuba měl perfektní start a vyrazil ze zatáčky jako první a toto místo držel celé dva okruhy, odrážel útoky a perfektní strategií si hlídal dorážejícího soupeře, ve třetím okruhu ale udělal chybu, když se víc díval za sebe než před sebe, nechal se předjet a do cíle už se nestihl na první místo vrátit, i tak ale druhé místo ve velké konkurenci rozhodně radost udělalo!

Saša se postavila na start po Kubovi a mezi vyššími soupeřkami na 26" kolech to vypadalo beznadějně. To by ale nebyla naše Saša. Po startu se sice propadla na 6. místo, ale po projetí serpentin se vjelo do zúženého koridoru s hromadou hlíny, ve které byla vyjetá jedna stopa. Tady jsme si před závodem našli místo, kudy by se dalo předjet vzniklý špunt, protažením se těsně kolem pásky mimo stopu. Tato strategie se vyplatila, Saša proletěla kolem ostatních a rázem byla třetí celkově. Další 3 okruhy už tuto pozici nepustila a do cíle dorazila třetí celkově a druhá mezi děvčaty! Perfektní výsledek!